Zpráva o ch.č. 2019 - Kraj Jihomoravský a Vysočina

V roce 2019 bylo v Jihomoravském kraji a kraji Vysočina zapsáno v 7 chovatelských stanicích celkem 10 vrhů se 67 štěňaty. 
V barvě černé a skvrnité bylo v 6 vrzích zapsaných 38 štěňat. Z toho 9 psů a 14 fen v barvě černé, 4 psi a 5 fen v barvě skvrnité a 4 psi a 2 feny v barvě skvrnitá-šedý tygr.
Po dvou vrzích byly v chovatelské stanici Tomáše Piska - Aranka z Daizy a Zuzany Lhotové - Ora Dynasty. Jeden vrh byl u Ludmily Havlové - Vápovické panství a Jany Moravcové - Cassiopea dog.
Na vrzích se podíleli krycí psi: 2x Portos of A Great Stars Team, 1x  Aramis Miréz Bohemia,  Armin Čereňanské panství, Noris von der Ofneth"ohle a Playboy of A Great Stars Team.
V barvě modré byly zapsané  4 vrhy s 29 štěňaty, z toho 13 psů a 12 fen v barvě modré a 4 psi v barvě černé do modrých.
2 vrhy byly v chovatelské stanici Šárky Vojtkové - Mirabilis Gemma, jeden vrh u Hany Čížkové - Pacovský ranč a první vrh měla nově založená chovatelská stanice La Mia Bella - Kateřiny Palátové.
Na vrzích se podíleli modří psi Elroy Hromadog brunensis, Changeling Blue Hradecká hvězda, Churchill Dolanský dvůr a  černý do modrých Taro Noir v.R"omersee.
V barvě žluté a žíhané nebyl zapsaný žádný vrh.
Děkuji chovatelům za vzornou starost o štěňata. 
Přeji všem především hodně zdraví a "Ať nám dogy jdou"