Miréz Bohemia

Ferdinand REZEK, ch.st. MIRÉZ Bohemia - certif.chov pro rok 2019

 
Chovatelská stanice MIRÉZ BOHEMIA - nejdříve pro radost a přání dcery přišla do Pikovic první německá doga ELBA Zlatá Nella.
A protože chovatelství Ferdinanda Rezka začalo už od 9ti let u okrasných holubů a ti byli černobílí, tak i první doga byla v této oblíbené barvě. To bylo v září 1986 a celkem jich u Rezkových našlo opravdu dobré bydlo osmnáct. 
 
Doba přála kupírování a tak symbol elegance i s jeho náročností rád úspěšně respektoval. Nekupírované pak přijal s tolerancí a respektem k zákonům.
 
Výstavní a chovatelské úspěchy dovršil třemi interšampiony a osmi Českými šampiony. Významným jedincem byla MIA ABRUS.  Podařilo se dovézt dva zahraniční psy a jednu fenu. Největší radost v rodině udělal EDMONT Dantés DCDR, když v roce 2011 v Moritzburgu získal Klubového vítěze ve velké konkurenci zahraničních psů.
 
Se ženou Emilií odchovali 27 vrhů štěňat a nejvíc vzpomíná na DYSU z Kolomazné pece, MIU Abrus, NASTASIU  Miréz a PABLA PICASSA Miréz.
 
Velké nadšení dcery, tehdy mladé slečny, kdysi potupně vláčené před zraky ctitelů ELBOU po břiše trochu opadlo, ale snad výrazněji vydrží přání, aby vnuk Kryštof pokračoval. Zastupitelnost  v péči o psy je ale nejsilnější u manželky.
 
Rád vzpomíná na veselé příhody při krytí s Jardou Kroftou, holubářské a hlavně dogařské kontakty s Vénou Krsem, transporty hovězích čtvrtí ve škodě MB a lázeňských lapálií v rukou nadšené nabyvatelky a jejich štěnětem.
 
V dnešní době postrádá větší pospolitost v dogařském světě, vytrvalost a srdcovitost.
 
Vadí mu uspěchanost a někdy jen módnost při pořizování psa. Velkými vzory mu byli Miroslav Skála, Ladislav Langmajer a Véna Krs.